spot_imgspot_img
AcasăSportVictorie amară a Gloriei 2018 în ultima partidă a turneului de la...
spot_img

Articole noi

Victorie amară a Gloriei 2018 în ultima partidă a turneului de la Bistrița, în fața unei echipe modeste

Gloria 2018 a disputat ultima sa partidă din cadrul primului turneu al returului de campionat desfasurat la Bistrița în compania CSM Slatina, o echipă ce luptă pentru salvarea de la retrogradare.

Aproape întreg meciul a fost la dispoziția oltencele, bistrițencele fiind încă în pasa neagră de la meciul cu Rapidul. La pauză, Gloria era condusă cu două goluri, scor 13 la 11.

Abia de la jumătatea celei de-a doua reprize gloristele au început să calce cu adevărat accelerația, reușind în extremis să-și adjudece toate punctele la final de meci, însă cu o mare emoție a unui egal în ultima secundă de joc, atunci când oltencele au înscris, însă după fluierul de final. Scorul după timpul regulamentar de joc 24 la 23.

⚽ Au marcat pentru Gloria 2018: Natallia Vasileuskaya – 7 goluri, Valentina Ardean Elisei – 4, Nicoleta Dincă – 3, Raluca Băcăoanu – 3, Daniela Rațiu – 2, Andreea Tetean – 2, Mariana Costa – 2, Almudena Rodriguez – 1.

Bilanțul echipei GLORIA 2018 în urma turneului pe care Federația Română de Handbal l-a organizat la Bistrița:

Victorie cu CSM Galați 32-23 (19-7), Handbal Club Zalău 29-26 (13-9) și CSM Slatina 24-23 (11-13).
Singura înfrângere a fost cea în fața CS Rapid București, scor 18-22 (8-12).