Echipa de handbal feminin CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud intră în luna aprilie cu un program plin de provocări, întâlnind adversari puternici în cadrul Ligii Florilor.
Primul duel va avea loc pe 3 aprilie, când Gloria se deplasează la Brăila pentru confruntarea cu HC Dunărea Brăila, într-un meci ce promite intensitate maximă.
Pe 17 aprilie, suporterii sunt așteptați în număr mare la Sala Polivalentă din Bistrița, unde Gloria va primi vizita celor de la CSM Corona Brașov, într-o partidă ce ar putea fi decisivă în cursa pentru locurile fruntașe.
Luna se încheie pe 27 aprilie, cu un nou meci pe teren propriu, de această dată contra formației CSM Iași 2020.
Cu jucătoare valoroase și susținute de un staff tehnic ambițios, fetele de la Gloria sunt hotărâte să obțină maximum de puncte și să continue lupta pentru podium.