spot_imgspot_img
AcasăSportFOTBAL :Echipa U15 a Gloriei 2018 a câștigat Cupa Sporting & Best...
spot_img

Articole noi

FOTBAL :Echipa U15 a Gloriei 2018 a câștigat Cupa Sporting & Best Kids Reghin!

Fotbaliștii antrenați de Valer Someșan au câștigat grupa, după ce au învins ACS Kinder Sîngeorgiu de Mures (5-0) și Școala de fotbal Liviu Antal Sighișoara (4-0) și au pierdut meciul cu CS Sporting Cluj (2-1). În finala competiției, echipa noastră s-a impus în fața CSS Liceul Teoretic Lucian Blaga Reghin cu scorul de 3-0.Șapte din cele 13 goluri ale echipei noastre au fost marcate de Cosmin Matei și câte 3 de Dan Casian respectiv Samuel Frim.

𝗩𝗮𝗹𝗲𝗿 𝗦𝗼𝗺𝗲𝘀̦𝗮𝗻, antrenor: ”Echipa noastră a avut o prestație foarte bună la acest turneu. Fotbaliștii nostri au creat faze complexe de joc și au înscris goluri frumoase, aplaudate intens de către spectatori. Felicitări!”

La ediția a 8-a a turneului disputat pe terenul ”Metalul” din Reghin au participat ACS Kinder Sîngeorgiu de Mureș, CSS Liceul Teoretic Lucian Blaga Reghin, CS Sporting Cluj, Școala de fotbal Liviu Antal Sighișoara, CSS Reghin, LPS Oradea, Marosvasarhely SE și CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud.

COMENTARII

Latest Posts

Nu rata