spot_imgspot_img
AcasăSportHandbal: CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud Vs. CSM București 29 - 35, rezultat...
spot_img

Articole noi

Handbal: CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud Vs. CSM București 29 – 35, rezultat final

Gloria 2018 a jucat în această după-amiază la București contra liderului într-un meci care a avut două reprize total diferite din aproape toate punctele de vedere. Astfel, prima repriză a fost una cât se poate de echilibrată, cu dese schimbări de scor și cu goluri marcate de ambele echipe. E și momentul când a fost înregistrat cel de-al 100 gol marcat de Bazaliu în Liga Florilor.

Prima repriză se încheie cu scorul de 19-18, doar că, la ieșirea de la vestiare, tabela de scor este modificată la 19-17 din motive tehnice și de joc iar seria ghinioanelor începe pentru Bistrița, iar jocul începe să scadă din intensitate și calitate. După minutul 40, scorul începe să o ia pe arătură, fetele lui Pașca nereușind să înscrie nici măcar un singur gol timp de aproape 7 minute, chinuindu-se să ajungă la poarta bucureștencelor. După minutul 50, bistrițencele par să își revină și reduc din handicapul de 8 goluri la doar 4, însă lucrurile se complică din nou, iar CSM București își adjudecă partida la scorul de 35-29.