AcasăUncategorizedFotbal: Memorialul Constantin Cârstea, la Bistrița
spot_img

Articole noi

Fotbal: Memorialul Constantin Cârstea, la Bistrița

Cinci echipe de juniori au jucat astăzi pe Baza Sportivă Gloria, în memoria celui mai longeviv antrenor al Gloriei – Constantin Cârstea.

La ediția a 3-a a competiției au participat pe lângă echipa noastră U15, antrenată de Cristian Ploscar și formațiile Juniorul Suceava, ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș, ACS Galactic Bistrița si ACS Transilvania Bistrița.

Fiul regretatului tehnician – Gabriel Cârstea dar și gloriile Dorel Zegrean, Sergiu Costin și Rică Nalați i-au premiat pe copii cu diplome, medalii, cupe și tricouri.

Constantin Cârstea a antrenat echipa bistrițeană timp de 11 sezoane, între 1992-2002 și în 2004-2005, acumulând 321 de meciuri. Avându-l pe Constantin Cârstea pe banca tehnică, Gloria Bistrița a reușit cele mai mari performanțe din istoria sa: câștigarea Cupei României în 1994, debutul în cupele europene și a jucat meciurile cu Real Zaragoza și Fiorentina.

COMENTARII
Decisiv.ro utilizează tehnologii de inteligență artificială (IA) pentru realizarea, adaptarea sau editarea unor texte, imagini și elemente grafice. Conținutul este verificat editorial înainte de publicare, iar responsabilitatea asupra materialelor publicate aparține redacției.

Latest Posts

Nu rata