AcasăSportDaciana Hosu revine la Gloria Bistrița. Portarul campioanei României s-a întors acasă...
spot_img

Articole noi

Daciana Hosu revine la Gloria Bistrița. Portarul campioanei României s-a întors acasă după 18 ani

CS Gloria Bistrița a anunțat revenirea portarului Daciana Hosu, una dintre handbalistele formate la Bistrița, care va îmbrăca din nou tricoul campioanei României în sezonul 2026/2027.

La 18 ani de la momentul în care a făcut primii pași în poarta de handbal la Bistrița, Daciana Hosu revine în orașul în care și-a început cariera, pregătită să contribuie la obiectivele echipei atât în competițiile interne, cât și în EHF Champions League.

Oficialii Gloriei au transmis că experiența și determinarea portarului vor reprezenta un plus important pentru lotul pregătit de antrenorul Carlos Viver.

„După 18 ani de când a intrat pentru prima dată în poarta de handbal, aici, la Bistrița, Daciana revine acasă pentru a apăra culorile Gloriei. Cu experiență, determinare și aceeași pasiune care a însoțit-o încă de la începutul drumului, Daciana este pregătită să scrie un nou capitol alături de campioana României, Gloria Bistrița”, au transmis reprezentanții clubului.

Clubul i-a invitat și pe suporteri să îi transmită mesaje de bun venit handbalistei și să o primească așa cum se cuvine în familia Gloriei.

„Haideți să îi arătăm din nou ce înseamnă familia Gloria! Lăsați-i un mesaj de bun venit și să o facem să simtă, încă din prima zi, că acasă este aici, la Bistrița”, este mesajul adresat fanilor.

Revenirea Dacianei Hosu reprezintă unul dintre transferurile importante realizate de Gloria Bistrița înaintea noului sezon, în care campioana României va lupta pentru apărarea titlului în Liga Florilor și pentru un parcurs cât mai bun în EHF Champions League.

COMENTARII

Latest Posts

Nu rata