„Toamna Bistrițeană” revine pe pietonalul Liviu Rebreanu

0
79

Bistrițenii sunt așteptați în weekendul 27 – 28 septembrie la o nouă ediție a evenimentului „Toamna Bistrițeană”, care anul acesta va avea loc pe pietonalul Liviu Rebreanu.

Timp de două zile, între orele 8:00 și 20:00, producătorii locali își vor prezenta roadele toamnei la standurile pregătite pentru vizitatori. De la fructe și legume proaspete până la preparate tradiționale și produse artizanale, evenimentul promite o experiență autentică pentru cei care aleg să își umple coșurile din gospodăriile bistrițene.

Pe lângă expoziția agroalimentară, programul va include și spectacole folclorice, dar și demonstrații de meșteșuguri și tradiții populare, menite să readucă atmosfera satului românesc în inima orașului.

Organizatorii îi invită pe locuitori și vizitatori să participe la sărbătoarea toamnei și să susțină producătorii locali.

COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.