spot_imgspot_img
AcasăSportFOTBALLiga Elitelor, U14: ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj - CS Gloria...
spot_img

Articole noi

FOTBALLiga Elitelor, U14: ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj – CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud5-0 (0-0)

După o primă repriză foarte bună în care au irosit câteva ocazii bune de a marca, fotbaliștii Gloriei 2018 antrenați de Adrian Florea, Cristian Ploscar și Dan Dosan au început repriza a doua mult prea relaxați și au primit patru goluri în doar nouă minute. Gazdele au stabilit scorul final în minutul 58. Partida a contat pentru etapa a doua de campionat. David Pavelea (Tudor Roman)- Ștefan Jimborean, Mircea Bodiu (Alexandru Rusu), Raul Albuț, Răzvan Todoran, Raul Kertes (David Gaborean), Ilie Turdean (David Cicedea), Christian Tintelecan (Teodor Suciu), Marcel Hangu, Lucas Colibaba (David Hordoan), Andrei Holobîca (David Lăzărescu)

Săptămâna viitoare, echipa joacă pe teren propriu în compania FC CFR 1907 Cluj SA, meciul fiind programat sâmbătă de la ora 10.00 pe Baza Sportivă Gloria.